Herci, tanečníci a postavy

 

Naleznete zde seznam herců a hereček Divadla F. X. Šaldy v Liberci a seznam představení, ve kterých aktuálně hrají (včetně postav, které ztvárňují).

Po kliknutí na jméno herce (herečky)/baletky(tanečníka) se vám otevře nový panel, kde bude k danému výběr z aktuálních představení. Jedná se o oficiální stránky Divadla F. X. Šaldy.

 

Činoherní soubor

Herci Výběr postav (her)
Albrecht Jakub Sir Bevedere a další (Monty Python's Spamalot), alternace; Valtr Plíža, příležitostný muž pro příležitostné práce (Maškaráda)
Baranová Karolína Jezerní dáma (Monty Python's Spamalot); Herečka, Markétka, Una Poenitentium (Faust - 1. díl)
Coufalová Markéta Company a zpěv (Monty Python's Spamalot); Wallis (Králova řeč)
Dušek Ladislav Cosmo Lang (Králova řeč); Pan Kateřin Štandlík, majitel a ředitel opery (Maškaráda)
Hejret Vojtková Jana Judy (Podivný případ se psem); Clarice Bernsteinová (Listopad)
Helšus Václav Básník, Faust (Faust - 1. díl); Pan Sardelli, šéfdirigent (Maškaráda)

Houška Přemysl

(inspice, nápověda)

Kanárek Ruda, vtělení Miluščina manžela (Pitomost aneb kanárek)
Impseil Tomáš David (Králova řeč); Fistach, rockový kytarista (Testosteron); Zubr (Pitomost aneb kanárek)
Korytářová Veronika Komik, Mefistofeles (Faust - 1. díl) - nominace na cenu Thálie 2015; Company a zpěv (Monty Python's Spamalot)
Lohniská Michaela Terciášová, žena Terciáše (Cena facky aneb Gottwaldovy boty); Paní Higginsová (My Fair Lady)
Maléř Michal Sir Lancelot a další (Monty Python's Spamalot); Titus, číšník (Testosteron); Petr Zigmund, dirigent (Srnky)
Nechvátal Matěj Robal, ženichův přítel, mikrobiolog (Testosteron); Pila (Pitomost aneb kanárek)
Polách Martin Komik, Mefistofeles (Faust - 1. díl); Lionel Logue (Králova řeč); Sir Galahad a další (Monty Python's Spamalot)
Prýmková Štěpánka Miluška (Pitomost aneb kanárek)
Stránská Jana Siobhan (Podivný případ se psem); Company a zpěv (Monty Python's Spamalot)
Stránský Martin Historik a další (Monty Python's Spamalot); Jiří Mucha (Jiří Mucha: Carpe diem!); Archer Brown (Listopad)
Tallerová Markéta Bábi Zlopočasná, čarodějka (Maškaráda); Myrtle (Králova řeč)
Tlalka Jaromír Stanley Baldwin (Králova řeč); Sir, který v této hře nehraje, Company a zpěv (Monty Python's Spamalot)
Váhala Tomáš Christopher (Podivný případ se psem); Janis, ženichův bratr, právník (Testosteron), Karel Janýz, úředník (Srnky)

 

Hosté souboru

Herci Výběr postav (her)
Bor Hanuš Terciáš, otec Primáše (Cena facky aneb Gottwaldovy boty)
Dianiška Tomáš Patsy a další (Monty Python's Spamalot); Alan (Přísně tajné: Hrubá nemravnost); Kleofáš, čert (Český Honza)
Hamplová Eliška  ------
Kabeš Jakub Zbohatlík (Faust - 1. díl); Notář (Škola žen)
Kropáček Jakub -------
Kupka Zdeněk Král Artuš (Monty Python's Spamalot); Stavros, ženichův otec (Testosteron)
Lecchiová Eva Paní Alexandrová (Podivný případ se psem); Tydlitátová, matka Primáše (Cena facky aneb Gottwaldovy boty)
Losová Anna Mirka, dcera Primáše (Cena facky aneb Gottwaldovy boty)
Marková Dana -------
Mottlová Barbora Princezna (Princové jsou na draka)
Říčař Roman Sir Robin a další (Monty Python's Spamalot)
Schmidtmajerová Anna Vitka, Viktorka (Jiří Mucha: Carpe diem!)
Skopeček Jan -------
Slánský Jaroslav Sir Bedevere a další (Monty Python's Spamalot), alternace
Vítů Marta -------
 

Nahoru

 

Baletní soubor

Baletky, tanečníci Výběr postav (her)
Brodaczová Šárka Matka Prince (Popelka); Louskáček; choreografie a režie Solarix
Ferguson Rory Paul Družba ženicha (Dům Bernardy Alby), Soused, přítel, dělník; Vize nešťastného páru (Gazdina roba)
Gornalova Maria Angustias (Dům Bernardy Alby); Klárka (Louskáček); Mešjanovka (Gazdina roba)
Hall Mischa Dělník (Dům Bernardy Alby); Soused, přítel, dělník; Vize nešťastného páru (Gazdina roba)
Hanousková Marika Eva (Gazdina roba), alternace; Au-pair (Louskáček); choreografie, režie Poslední schůzka a Christian Platz pro Café Reichenberg, libreto, choreografie a režie Dům Bernardy Alby a Jekyll & Hyde
Kamenev Vladimir Družba ženicha (Dům Bernardy Alby); Podivný pár/alter ego (Gazdina roba), Louskáček
Kolář Jaroslav Pepe Romano (Dům Bernardy Alby); Mánek (Gazdina roba), Louskáček
Miková Karolína Amélie (Dům Bernardy Alby)
Morita Rie Martirio (Dům Bernardy Alby); Podivný pár/alter ego (Gazdina roba); Louskáček
Novotný Pavel Družba ženicha (Dům Bernardy Alby); Advokát (Gazdina roba); Louskáček
Pearce Annabel Adéla (Dům Bernardy Alby); Maryša (Gazdina roba); Louskáček
Petrášková Kristýna Amélie (Dům Bernardy Alby); Sousedka, přítelkyně, dělnice; Vize nešťastného páru (Gazdina roba)
Šlapanská Veronika Služka La Poncia (Dům Bernardy Alby); Eva (Gazdina roba), alternace; Louskáček
Thomas Margaux Druhá sestra (Popelka); Magdalena (Dům Bernardy Alby); Zuzka (Gazdina roba)
Yurakov Alexey Samko (Gazdina roba);  Tatínek (Popelka); Louskáček

 

Hosté souboru

Diblíková Martina  Dona Bernarda Alba (Dům Bernardy Alby)
Vermelho Gabriela Skladatelka, Vypravěčka, Kotlibovka, Baronka (Gazdina roba)
 

Nahoru