Herci, tanečníci a postavy

 

Naleznete zde seznam herců a hereček a seznam členů baletu Divadla F. X. Šaldy v Liberci a seznam představení, ve kterých aktuálně hrají (včetně postav, které ztvárňují).

Po kliknutí na jméno herce (herečky)/tanečnice (tanečníka) se vám otevře nový panel, kde budou k danému krátké životopisné údaje. Jedná se o oficiální stránky Divadla F. X. Šaldy.

 

Činoherní soubor

Herci Výběr postav (her)
Baranová Karolína B (Válka); Lujza, Štětka z Prahy, Malý Márty (Atomová kočička), Sorela (SIALská trojčata); Lady Milfordová (Úklady a láska)
Bezáková Barbora Geraldina Barclayová (Klíčovou dírkou); Pauline, Moucha (Žijeme?); Cristina, recepční (Ženy na pokraji nervového zhroucení)
Coufalová Markéta Wallis (Králova řeč), alternace; Blanka, společnice básníků; Soudružka kádrovačka (Konec starých časů)
Dušek Ladislav Cosmo Lang, arcibiskup (Králova řeč), alternace; Stalin, diktátor (Leninovi balzamovači)
Foitová Michaela C (Válka); Ála, studentka (Konec starých časů); Múza, Úča (SIALská trojčata); Marisa, snoubenka Carlose (Ženy na pokraji nervového zhroucení)
Hanák Petr Agent 1, Aparátčík, Venkovan, Student, Dozorce, Ramon (Leninovi balzamovači); Ota (SIALská trojčata); Carlos, syn Ivána a Lucie (Ženy na pokraji nervového zhroucení)
Hejret Vojtková Jana Judy (Podivný případ se psem); A (Válka); Křenková (Atomová kočička); Paní Prenticeová (Klíčovou dírkou)
Helšus Václav Oront, otec Horácův a přítel Arnolfův (Škola žen); Leonato, messinský vladař (Mnoho povyku pro nic); Lenin, muž (Leninovi balzamovači); Děd Ještěd, Inženýr Statik (SIALská trojčata)
Impseil Tomáš Wessex (Zamilovaný Shakespeare); Teo (Žijeme?); Karel (SIALská trojčata)
Jansová Eliška Viola de Lesseps (Zamilovaný Shakespeare); Múza, Řeka Nisa (SIALská trojčata); Bety (Atomová kočička); Dana, medička (Konec starých časů)
Jedlinský Jan Will Shakespeare (Zamilovaný Shakespeare); E (Válka); Mirek (SIALská trojčata); Flotýnek, pes (Konec starých časů)
Korytářová Veronika Paulina, advokátka (Ženy na pokraji nervového zhroucení); Beatricie, Leonatova neteř (Mnoho povyku pro nic); Naďa (Leninovi balzamovači)
Lurie Michal Ambite, Opravář, Soudce 2 (Ženy na pokraji nervového zhroucení); Ferdinand, syn premiéra von Waltera (Úklady a láska); Nicholas Beckett (Klíčovou dírkou)
Polách Martin Lionel Logue (Králova řeč); Otec Ály, lékárník; Vitiska, primář; Milicionář (Konec starých časů); Plukovník Pickering (My Fair Lady); Dr. Prentice (Klíčovou dírkou)
Prýmková Štěpánka Matka Ály, žena v domácnosti; Soudružka kynoložka (Konec starých časů); Shearsová a další (Podivný případ se psem); Uršula (Mnoho povyku pro nic)
Stránská Jana Siobhan (Podivný případ se psem); Chůva (Zamilovaný Shakespeare)
Stránský Martin Cholévka, bolševik; Kolda, školník (Konec starých časů); D (Válka); Markus Miller, dějepis, tělocvik (Mučedník); Dr. Rance (Klíčovou dírkou)
Tallerová Markéta Pepa, herečka (Ženy na pokraji nervového zhroucení); Myrtle (Králova řeč); Erika Rothová, biologie, chemie, zeměpis (Mučedník)
Tlalka Jaromír Stanley Baldwin (Králova řeč); Hasenvogel, bolševik; Milicionář (Konec starých časů); Dvorní maršálek Kalb (Úklady a láska)
Váhala Tomáš Christopher (Podivný případ se psem); Áda Servít, svazák; Předseda kynologického spolku (Konec starých časů); Karel Janýz, úředník (Srnky); Seržant Match (Klíčovou dírkou)

 

Hosté souboru

Herci Výběr postav (her)
Albrecht Jakub Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách
Böhm Jiří Benjamin Seidl (Mučedník); Adam, Frees (Zamilovaný Shakespeare)
Holý Tomáš Eman Pancíř, řezník; Don Barcelona, veterán; Esesák (Konec starých časů); Ralph (Zamilovaný Shakespeare)
Houška Přemysl

(inspice)

Nol, Mistr (Zamilovaný Shakespeare), Atomová kočička (ze záznamu)
Kabeš Jakub Notář (Škola žen); Virgil, strážník (Mnoho povyku pro nic)
Kupka Zdeněk Bertie. vévoda z Yorku (Králova řeč); Vlad, vědec (Leninovi balzamovači); Premiér von Walter (Úklady a láska)
Lecchiová Eva Paní Alexandrová (Podivný případ se psem)
Lohniská Michaela Paní Higginsová (My Fair Lady); Breburdová; Uklízečka; Soudružka kynoložka (Konec starých časů); Paní Briceová (Funny Girl)
Machová Eliška Srnka Soňa (Srnky); Kate (Zamilovaný Shakespeare)
Maléř Michal
Nechvátal Matěj Martin Šmíd alias Márty (Atomová kočička)
Tomková Monika Kate (Zamilovaný Shakespeare); Němka (Konec starých časů)
 

Nahoru

 

Baletní soubor

Tanečnice, tanečníci Výběr postav (baletů)
Adam Jan Tybalt (Romeo a Julie); Režisér King (Spící krasavice); Král a další (Malý princ)
Clarke Anya Lampář a další (Malý princ)
Edy Joseph Družba ženicha (Dům Bernardy Alby); Komplic 2 a další role (Spící krasavice)
Ferguson Rory Družba ženicha (Dům Bernardy Alby); Agent Car-Boss (Spící krasavice)
Gornalova Maria Angustias (Dům Bernardy Alby); Myšlenka (Jang), (Jekyll & Hyde); Aurora (Spící krasavice)
Hall Mischa Dělník (Dům Bernardy Alby); Pilot a další (Malý princ); Kouzelník pan Žabka (Spící krasavice)
Hanousková Marika Malý princ; choreografie, režie Poslední schůzka a Christian Platz pro Café Reichenberg, libreto, choreografie a režie Dům Bernardy Alby a Jekyll & Hyde
Kaněra Macbeth Komplic 3 a další (Spící krasavice); Pijan a další (Malý princ) + režie Malý princ
Kolář Jaroslav Pepe Romano (Dům Bernardy Alby), Hyde (Jekyll & Hyde); Komplic 1 a další (Spící krasavice)
Morita Rie Martirio (Dům Bernardy Alby) Myšlenka (Jin), (Jekyll & Hyde); Růže (Malý princ)
Pearce Annabel Adéla (Dům Bernardy Alby); Oběť a další (S)tvoření; Beránek a další (Malý princ)
Petrášková Kristýna Amélie (Dům Bernardy Alby); Liška a další (Malý princ)
Šlapanská Veronika Služka La Poncia (Dům Bernardy Alby); Štěva (Petrolejové lampy); Lilly (Jekyll & Hyde)
Thomas Margaux Magdalena (Dům Bernardy Alby); Elisabeth (Jekyll & Hyde); choreografie Malý princ
Yurakov Alexey Jekyll (Jekyll & Hyde); Ošetřovatel a zdravotní poradce Dèsir (Spící krasavice)

 

Hosté souboru

Ševčík Richard Choreografie, režie Vánoční koleda (premiéra 16. 11. 2018)
Vermelho Gabriela Skladatelka, Vypravěčka, Kotlibovka, Baronka (Gazdina roba)
 

Nahoru